V médiích

Jak správně manipulovat s miminkem? Expertka Vám poradí.

Všichni rodiče si od první chvilky kladou otázku, jak se svým miminkem správně zacházet. Expertka z plavecké školičky AquaBella v Poděbradech, fyzioterapeutka Mgr. Lucie Hladká, nám ve videu připraveném společně s plenkami Pampers Splashers přiblíží správné návyky při manipulaci s miminkem.

Pro miminko je držení, chování v náručí, zvedání nebo otáčení přirozeným cvičením, správná manipulace napomáhá jeho zdravému psychomotorickému vývoji. "Odmalička bereme miminko do "koťátka". Do hezké, komunikativní polohy v pozici na zádech, kdy miminku přidržujeme hlavičku a můžeme si s ním povídat", říká Mgr. Lucie Hladká, fyzioterapeutka a instruktorka psychomotorického vývoje z plavecké školičky  AquaBella v  Poděbradech.

Zajíček, klubíčko, tygřík a klokánek

"V úplně nejmenším věku můžeme miminko zvedat třeba způsobem přes "zajíčka", tedy z polohy na zádech. Tuto pozici opouštíme kolem třetího až čtvrtého týdne a snažíme se miminko postupně začít zvedat spíše z pozice na bříšku", dodává Lucie Hladká. Manipulace se mění s vývojem miminka a nabízí další tři pozice. "Klubíčko" je velmi odpočinkové a miminko ho hravě zvládne i krátce po narození. Přidržujeme si ho paží, která loketní jamkou podpírá hlavičku děťátka a můžeme se na sebe vzájemně dívat. V pozici "tygříka" miminko leží bříškem na našem předloktí a dívá se, co se děje pod ním a tím i malinko posiluje zádové a břišní svaly. Pozice "klokánek", v které máme miminko otočené zády k sobě, přichází kolem třetího až čtvrtého měsíce, kdy miminko udrží v rukou hračku.